Recenze SlaDia: Co na toto sladidlo říkají sami diabetici?

publikováno

Pokud trpíte diabetes, je pro vás velmi důležitá kontrola přijatého cukru v každodenní stravě. Aby ale život bez klasického slazení nebyl příliš chudý, existuje sladidlo, které je vhodné i pro jedince se zdravotními problémy. Na trhu jich je mnoho, dnes se však podíváme na to, jestli pro vás bude výhodná SlaDia.

Dieta při cukrovce obvykle zahrnuje výraznou změnu stravovacích návyků. Nejde ani tolik o to, že by se měly vyškrtnout všechny zdroje sacharidů, protože tělo je i během nemoci v malém množství potřebuje pro své optimální fungování.

Na co si však pozor dávat musíte jsou přidané cukry a sladidla. A zvlášť na ta, která mají vysoký glykemický index, který by mohl vystřelit hodnoty vašeho krevního cukru do nebeských výšin.

Přečtěte si: Přípravky na podporu normální hladiny krevního cukru

Právě proto existují různé druhy alternativního slazení, které může do určité míry nahradit cukr, který používáme třeba při slazení kávy.

Vyplatí se svěřit svou důvěru do diabetického sladidla SlaDia? A pokud ano, proč?

Co je SlaDia?

co je sladia

SlaDia je nízkokalorické sladidlo, které má mít (ve srovnání s některými jinými) příjemnou chuť. Toto sladidlo mohou používat nejen diabetici, ale také lidé s nadváhou či lidé, kteří mají zájem o redukci hmotnosti a zdravé slazení. Můžete po něm tedy sáhnout i v případě, že vás netrápí žádné konkrétní zdravotní potíže.

Jaké má složení?

SlaDia má velmi zajímavé složení. Uvnitř se nachází unikátní kombinace sukralózy a stévie.

Sladit s ním pak můžete třeba:

  • Kávu
  • Čaj
  • Jiné studené i teplé nápoje

Z technických důvodů však není toto sladidlo vhodné třeba pro slazení pekárenských výrobků. Pro takové účely může být vhodnější sypké diabetické slazení, nebo čekankový sirup.

Jaká je sladivost?

sladivost sladia

U alternativních druhů sladidel hraje velkou roli i sladivost. Respektive, jaký poměr odpovídá naučenému slazení cukrem. (Některá sladidla jsou sladší, jiná zase méně, než jak je tomu u cukru.)

Co se týče SlaDia, 1 tabletka by měla odpovídat 1 lžičce nebo kostce cukru.

Kolik to stojí?

Cena za balení tohoto slazení je podobná, jako u některých doplňků stravy na podporu normální hladiny krevního cukru (Diapil, Dialevel…). K dostání je navíc několik typů velikostí.

Vybrat si můžete SlaDia s obsahem 600+100 tablet za částku kolem 295,-. Balení s obsahem 100 tablet pak vychází na 89,-.

Jaké jsou zkušenosti?

sladia zkušenosti

SlaDia patří k oblíbeným alternativním sladidlům, o čemž jednoznačně svědčí skutečnost, že na srovnávači Heureka s ním mají lidé velmi dobré uživatelské zkušenosti. (Spokojenost avizuje 93 % kupujících.) Dokonce se tento produkt dostal až do TOP 17. I tato skutečnost tedy o mnohém vypovídá.

Když se mrkneme na konkrétní slova zákazníků, ti ve svých hodnoceních nejčastěji zmiňují, že:

  • SlaDia má příjemnou chuť
  • Se jim líbí příznivá cena za 700 ks sladidla v balení
  • Dobře sladí
  • SlaDia dovede bez větších potíží zastoupit běžný cukr
  • Používají toto sladidlo dlouhodobě
  • Nemá nepříjemnou pachuť

Pak se ale samozřejmě najdou i drobné nedostatky, kterých má ale SlaDia opravdu jen minimum.

Podle některých lidí se toto sladidlo trochu hůře a pomalu rozpouští. My pak také ještě musíme zmínit, že tento typ sladidla není vhodný na pečení a pro přípravu alternativně slazených sladkých pokrmů. To znamená, že pro vaření budete muset hledat jinou alternativu.

Jinak vám ale můžeme sladidlo SlaDia doporučit vyzkoušet.

Také máte s tímto slazením dobrou zkušenost?

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář