Arterin (recenze): Skutečně snižuje cholesterol?

publikováno , naposledy aktualizováno 29. 1. 2024

Snížení cholesterolu je velmi záslužným úkolem, protože jeho vyšší hladina může do budoucna zvyšovat riziko vzniku chorob kardiovaskulárního systému. Kromě zdravějšího jídelníčku, omezení neřestí a pohybu vám může pomoci podpořit vaši snahu doplněk stravy Arterin Cholesterol.

Cholesterol je látka, bez které se naše tělo tak úplně neobejde. Nemá tedy úplně smysl bojovat o to, aby jeho množství v organismu kleslo na absolutní nulu. Bez něj by nebylo možné správně produkovat hormony či vitamín D, který se v organismu generuje po vystavení slunečnímu záření.

Na druhou stranu, čeho je moc, toho je příliš. Pokud je celková hladina cholesterolu v těle příliš vysoká, a pokud navíc převládá i zlý (LDL) cholesterol, který se usazuje v tepnách, rozhodně jde o důvod, proč co nejrychleji šlápnout na záchrannou brzdu. Naštěstí, aktivní snahou a změnou životního stylu je možné na snížení jeho množství přímo působit, takže situace rozhodně není ztracená.

Může vám ve vašem dlouhodobém snažení podat pomocnou ruku doplněk stravy Arterin na cholesterol?

Co je Arterin?

Arterin (recenze): Skutečně snižuje cholesterol?

Arterin je značka doplňků stravy, které se dají sehnat ve volném prodeji. Asi nejznámějším výrobkem z portfolia je Arterin Cholesterol, který obsahuje v každé kapsli látky přírodního původu. Patří k nim například bylinky a vitamíny, které podporují elasticitu cév a normální hladinu cholesterolu.

Jaké je jeho složení?

Některé látky, které Arterin obsahuje, lze najít i v jiných doplňcích stravy z této kategorie. (Například v Cholestenu.) Na první pohled se nám ale jeví jako dobré.

Najdeme v něm vedle sebe:

  • Artyčok
  • Rostlinné steroly
  • Vitamín C
  • Bergamot

Jak už bylo řečeno, některé z těchto látek jsou důležité pro udržení normálního stavu cévních stěn (vitamín C je důležitý pro produkci kolagenu, který má na pružnosti tkání hlavní podíl). Další látky jsou zase cenné antioxidanty.

Arterin (recenze): Skutečně snižuje cholesterol?

Jak se užívá?

V průběhu dne by se měly užít 1-2 kapsle. Vždy by se měly brát po jídle. Ideální čas pro jejich užití je pak (možná pro někoho trochu překvapivě) až večer.

Jaká je cena a kde koupit?

Arterin (recenze): Skutečně snižuje cholesterol?

Doplněk stravy Arterin Cholesterol se dá koupit v lékárnách, spíš bychom vám ale doporučili odebírat zboží z doporučených stránek.

Cena za jednu kapsli tohoto doplňku stravy je trochu vyšší, na druhou stranu, tento doplněk stravy může podpořit i normální stav cévní soustavy, která může vlivem zvýšené hladiny cholesterolu dlouhodobě trpět. Pro představu, větší balení seženete za částku kolem 799,-. Větší balení je ale cenově výhodnější než nákup toho malého, takže se po něm při dlouhodobém používání hodí sáhnout spíš.

Přečtěte si: Víte, co je chitosan?

Jaké jsou s Arterin zkušenosti?

Nyní se zaměříme na to, co o užívání doplňku stravy Arterin říkají lidé, kteří se do něj rozhodli vložit svou důvěru. Sáhli by po něm znovu?

Když se mrkneme na jejich konkrétní slova, vidíme, že o Arterin nejčastěji říkají, že:

  • Tento doplněk stravy používají dlouhodobě
  • Jim vyhovuje jeho snadná dostupnost
  • Na ně funguje tak, jak má
  • Podle jejich mínění zabírá rychle a dobře ho snášejí
  • Že u nich postupně došlo k úpravě hladiny cholesterolu

Z výše uvedených hodnocení a zkušeností lidí můžeme dlouhodobé užívání tohoto doplňku stravy doporučit.

Myslete ale na to, že u cholesterolu je velmi důležitá i dobře nastavená životospráva, která má na jeho množství v těle taktéž nezanedbatelný vliv. Proto se vyhněte kouření a pití nadměrného množství alkoholu. Dobře vám udělá i pohyb, konzumace zdravých tuků (například Omega-3) a redukce nasycených tuků. V neposlední řadě také nezapomeňte redukovat svou stresovou zátěž.

Také máte s doplňkem stravy Arterin pozitivní zkušenosti? Budeme rádi, když nám je napíšete do komentářů pod článkem.

 

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář