Recenze na Diabex: Srovná hladinu cukru v krvi?

publikováno , naposledy aktualizováno 1. 7. 2024

Děsíte se toho, že vám lékař při další kontrole řekne, že změna životního stylu nezabírá a bude potřeba nasadit prášky na cukr? Pak jste možná ještě nevyzkoušeli všechny možnosti, které se vám nabízí. Jednou z nich je doplněk stravy Diabex, který se dá sehnat i v lékárnách. Je ale opravdu dobrý a stojí za to jej vyzkoušet?

diabex recenze

Aby se dostala cukrovka pod kontrolu, je často vyžadována dieta. V jejím průběhu lidé konzumují potraviny s nízkým glykemickým indexem a vyřazují potraviny s přidaným cukrem, které mohou vystřelit křivku krevního cukru do závratných výšin. V neposlední řadě se také doporučuje kontrola porcí, které by měly být sice menší, ale častější. Proč? Protože velké porce potravin dovedou s hladinou glukózy také docela dost zamávat. A to i u zdravých lidí.

Také se ale nesmí zapomínat na dostatek pohybu. Každé přebytečné kilo navíc je totiž rizikovým faktorem. V neposlední řadě pak můžete k tomu všemu vyzkoušet ještě doplňky stravy na podporu normální hladiny krevního cukru, které obsahují vitamíny a bylinky.

💡  Bezpečný nákup: ✅ Diabex na Vivantis.cz

Jedním z nich, na který se dnes spolu podíváme, je doplněk stravy Diabex.

Co je Diabex?

✅ Diabex je doplněk stravy od značky Herba Medica, který se dá sehnat ve volném prodeji v některých lékárnách. Zajímavostí je, že podle oficiálních informací může být tento doplněk stravy používán spolu s klasickou léčbou diabetu, kterou naordinuje lékař, protože vůči ní nemá mít žádné kontraindikace. (Na vašem místě bychom se ale lékaře stejně před jeho případným užíváním pro jistotu zeptali.)

⭐ Tip redakce – Diabex

🌿 pro udržení normální hladiny glukózy 

recenze na diabex

💡 Kombinace 6 účinných látek

 

Jaké je složení?

Složení ✅ Diabex  obsahuje především bylinky a další látky přírodního původu.  Ve srovnání s některými ostatními výrobky z této kategorie od konkurenčních výrobků neobsahuje skořici, na kterou mohou být někteří lidé citlivější. (Což bude pro některé z nich určitě dobrá zpráva.)

Konkrétně se v něm nachází:

  • Kopřiva dvoudomá
  • Morušovník bílý
  • Borůvka
  • Fazolový lusk
  • Kontryhel obecný
  • Smetánka

Když to zároveň porovnáme s jinými ověřenými doplňky stravy z této kategorie, ✅ Diabex nás překvapuje tím, jak se od jiných výrobků výrazně liší. Nevidíme v něm například kyselinu alfa-lipoovou či gymnemu sylvestre. Kopřiva se zase častěji používá na podporu normální činnosti močových cest a na podporu růstu vlasů. Ale proč ne. Sama o sobě nám asi ve složení nevadí. Pouze musíme konstatovat, že složení se nám jeví trochu slabě, vzhledem k tomu, na co má Diabex přesně být.

diabex složení

Způsob užívání a cena

Spolu s výše uvedenou informací jde ruku v ruce fakt, že během dne je potřeba ✅ Diabexu užít větší množství. I když je v balení dohromady 100 tobolek, doporučená dávka jsou dvě tobolky jednou až třikrát za den. A to je opravdu hodně. Cena je ale přijatelná. Za jednu tubu zaplatíte kolem 300,-.

Jaké jsou zkušenosti?

Lidé, kteří se rozhodli udělit Diabexu pozitivní hodnocení na srovnávači Zboží, mu ve třech případech udělili plný počet hvězdiček. Moc jsme se však toho o jeho kladech a záporech nedozvěděli.

A hodnocení tohoto produktu nevede ani žádná lékárna, takže bohužel nemáme z čeho přesně čerpat.

Co si z toho vzít?

diabex recenze

Když se podíváme na složení doplňku stravy ✅ Diabex, nevidíme na něm nic špatného. Pouze snad jen to, že se v něm nenachází látky, které se běžně používají v jiných doplňcích stravy na podporu normální hladiny krevního cukru. To může signalizovat, že tyto látky nebyly jinými značkami vyhodnoceny jako dostatečně účinné.

Samy o sobě však špatné rozhodně nejsou. A je možné, že lidem, kteří jsou přecitlivělí na skořici, bude Diabex vyhovovat.

V žádném případě ale ani při jeho užívání nezapomínejte na zdravý životní styl a na pravidelné kontroly u svého ošetřujícího lékaře, který bude průběžně provádět kontrolní měření. Na jeho základě budete mít lepší představu o tom, jestli se vaše snažení ubírá správným směrem.

Alternativy doplňku stravy Diabex

Chcete porovnat doplněk stravy Diabex s jinými přípravky? Připravili jsme pro vás detailní recenze, které vám pomohou vybrat ten nejlepší produkt pro vaše potřeby. Doplňky stravy Diapil, Dialevel, Diaben nebo DIAMizin.

 

 

Jakou zkušenost máte s doplňkem stravy Diabex vy?

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář