Cholestmizin [recenze]: Pomůže zamávat s cholesterolem?

publikováno

Cholesterol potřebujeme pro normální produkci hormonů a některých důležitých vitamínů. Pokud je ale jeho hladina příliš vysoká, nevěstí to nic dobrého. Jeho množství v těle totiž může ovlivnit vznik vážných zdravotních problémů a může vyústit například v infarkt. Může vám kromě zdravější životosprávy prospět dlouhodobé užívání doplňku stravy Cholestmizin?

Snížení cholesterolu by měl být cíl nás všech. Mladých i starších jedinců, protože jeho vysokou hladinu může mít každý. Když dojde ke zvýšení jeho hladiny, obvykle to nebolí, může to ale napáchat řadu vážných škod. Velkou výhodou je, že na něj můžeme působit zdravější životosprávou a dlouhodobým užíváním volně prodejných doplňků stravy, které obsahují látky přírodního původu, jež mohou podpořit jeho lepší kontrolu.

Mezi produkty, které jsou na našem trhu v současné době k dostání, nepatří pouze Arterin, ale i mnoho dalších. Zmínit bychom mohli i doplněk stravy Cholestmizin, o kterém bude řeč v následujících několika odstavcích.

Jaké jsou s ním zkušenosti? Jaká je jeho cena? A co vám nabídne ve svém složení?

O Cholestmizinu

Cholestmizin [recenze]: Pomůže zamávat s cholesterolem?

Cholestmizin je volně prodejný doplněk stravy, jenž obsahuje látky přírodního původu na kontrolu normální hladiny cholesterolu. Dále obsahuje i bylinky, které se tradičně používají na podporu regenerace jater, která mají s cholesterolem velmi úzkou souvislost. Jeho užívání by navíc nemělo mít vedlejší účinky.

Nadupané složení

Ve složení Cholestmizinu nacházíme především bylinky a přírodní steroly.

Konkrétně v každé kapsli objevíme:

 • Ostropestřec mariánský
 • Extrakt z plodu pomerančovníku čínského
 • Extrakt z konopných semen
 • Monakolin z červené fermentované rýže
 • Zelený čaj

Na první pohled vypadá toto složení opravdu zajímavě. Máte-li zájem detoxikovat a podpořit normální funkci jater, ostropestřec je pro tento účel zcela ideální. Zelený čaj zase patří ke zdrojům antioxidantů. O konopných semenech se zase říká, že podporují normální stav srdce, takže jejich příjem může podpořit normální stav kardiovaskulárního systému.

Cholestmizin [recenze]: Pomůže zamávat s cholesterolem?

Na kolik vyjde a kde ho koupím?

Cholestmizin se dá sehnat v lékárnách a v některých obchodech se zdravou výživou. Díky tomu je pro potenciální uživatele velmi snadno dostupný. K dostání je v několika velikostech balení. Pokud vám ale smíme udělit dobrou radu, vybírejte si to větší, které vám vydrží na delší dobu užívání a bude pro vás po ekonomické stránce mnohem výhodnější.

Pro představu, menší balení v sobě obsahuje 30 tobolek. Jeho cena se pohybuje kolem 300,-, což nemusí vypadat na první pohled nijak zle. Když si ale koupíte balení s obsahem 100 tobolek, zaplatíte za něj v rozmezí 600-700,-. A to je mnohem lepší. Tím spíš, že doporučená denní dávka je 1 tobolka, takže za příznivou cenu koupíte dávku, která vám vyjde na více než tři měsíce užívání.

Co o něm říkají zákazníci?

Na internetu je možné dohledat nejrůznější diskuze, které se Cholestmizinu přímo týkají. Když se mrkneme na srovnávač Zboží, vidíme, že celková spokojenost s ním se pohybuje na úrovni 4,7 hvězdiček z celkem 5 možných.

Když se zaměříme na konkrétní slova uživatelů, zjistíme, že o tomto doplňku říkají, že:

 • Jsou spokojení
 • Jim dlouhodobě jeho užívání vyhovuje
 • Se jim zlepšily hodnoty během měření
 • Je fajn, že stačí užívat jen 1 kapsli denně
 • Po něm zaznamenali mírnou bolest svalů
 • Jim moc nevyhovuje jeho vyšší cena
 • Se ani po několika týdnech užívání nedostavily očekávané změny

Náš verdikt

Cholestmizin [recenze]: Pomůže zamávat s cholesterolem?

Složení Cholestmizinu vypadá na první pohled velmi dobře. Kladně hodnotíme obsah ostropestřce mariánského, který se doporučuje na detoxikaci a na podporu jater a najdeme ho i v jiných doplňcích stravy.

Je ale nutno dodat, že aby mohlo mít užívání takového výrobku nějaký účinek, je důležité ho doplnit i zdravějším životním stylem. Ten by měl zahrnovat zvýšený přísun zdravých tuků (olivový olej, ryby…) a omezení těch nezdravých (polotovary a chuťovky). Cholesterol také nemá rád větší množství pohybové aktivity, proto byste se jí měli oddávat alespoň dvacet minut každý den. Také se snažte vyvarovat stresu, smaženým pokrmům, kouření a pití alkoholu.

Jakou zkušenost máte s užíváním doplňku stravy Cholestmizin vy?

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář