Glikotril recenze: Aktuální informace o podvodu na diabetes

publikováno , naposledy aktualizováno 4. 4. 2024

Máte cukrovku a upínáte se ke každé možnosti jejího úspěšného vyléčení? Podvodníci napříč zeměkoulí to moc dobře vědí, proto neváhají používat nejrůznější špinavé taktiky, aby z vás vymámili osobní údaje a peníze. Jedním z podvodů, před kterým byste se měli mít na pozoru, je Glikotril. Co o něm víme?

Podvodů všeho druhu je v internetových vodách (k naší smůle) nepřeberné množství. A jedním z nich je podvodný přípravek Glikotril, před kterým varují nejrůznější recenzní portály a lékárenské poradny. Na černém seznamu SÚKL se pak vyskytuje od 3. března 2024.

Vzhledem k tomu, že na webu s jeho nabídkou se zcela zřetelně píše, že během jeho užívání není už dál potřeba užívat léky, které vám předepsal lékař, opravdu byste se neměli nechat na tuto problematickou nabídku nachytat.

Níže se však podíváme i na další důvody, proč Glikotril rozhodně není dobrá volba.

Proč je to problém?

V první řadě je nutné považovat za problém vše, co se dostane na seznam Internetových stránek s nelegálními nabídkami neschválených přípravků, který pravidelně aktualizuje SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv). Vzhledem k tomu, že je na tomto poli jednou z nejvyšších autorit, jde o důvěryhodný zdroj, u kterého si lze problematičnost nabídky velmi snadno ověřit.

Poradny internetových lékáren

Dalším indikátorem toho, že s touto nabídkou nebude vše tak úplně v pořádku, jsou internetové poradny zavedených lékáren, ve kterých se mohou lidé poradit s odborníkem ohledně různých témat.

Konkrétně o Glikotrilu lze číst v tomto a v tomto vlákně. Ani v jednom případě lékárník jeho užívání nedoporučil. V jednom dokonce uvádí, že Glikotril o sobě referuje jako o léku, i když jde o doplněk stravy. A to je nelegální.

Podvodná reklama s MUDr. Jarmilou Podhornou

Podvodná reklama

Dalším neklamným důkazem toho, že jde o podvod, je falešná reklama na Glikotril s paní MUDr. Jarmilou Podhornou, která se k takovému účelu rozhodně nepropůjčila. Dokonce před touto nekalou praktikou, která zneužívá její osobu a reputaci, vystoupila na vlastních oficiálních stránkách.

Co dalšího je na tom divné

co dalšího je na tom divné

Na oficiálních stránkách Glikotrilu se můžeme dočíst, že obsažené látky mají chránit tělo před intoxikací. (Ano, přesně takto je to na nich uvedeno.) Můžeme si tedy pouze položit otázku, co přesně se nachází uvnitř, že má někdo potřebu tuto ne úplně standardní informaci sdělovat.

Doplněk stravy také ze své podstaty nemůže zabraňovat poškození zraku cukrovkou. Jde o pouhý doplněk stravy, ne o lék. Navíc, na stránkách už jednou zaznělo, že člověk s cukrovkou nemusí při užívání Glikotrilu užívat léky. Což může naopak k problémům se zrakem přispět.

problém s glikotril

Zvláštní jsou i informace o tom, že:

  • Má vylučovat hyperglykemický účinek (hyperglykemie je zvýšený krevní cukr, snížený krevní cukr je hypoglykémie + nic takového se snad vylučovat z ničeho ani nedá)
  • Reguluje bolest hlavy (vedle ikonky jater)
  • Přípravek má obsahovat vitamíny, což si nelze ověřit
  • Účinek má potvrzovat nějaká paní diabetoložka Konárská, kterou se nám (nepřekvapivě) nepodařilo dohledat

Absurdní cena a další potíže

absurdní cena a další potíže

Zcela absurdně se nám jeví i cena za jedno balení takového doplňku stravy, která by měla být bez slevy 1 798,-. Bez ní to ale není o mnoho lepší, protože by měl stát (pouhých) 899,-. Uvedené modelové telefonní číslo v objednávce se navíc nachází na dalším pofidérním webu, který se tentokrát jmenuje EasyLoss.

absurdní cena a další potíže

S čím si na webu také evidentně nikdo nelámal hlavu, jsou povinně zveřejňované údaje, ke kterým patří například obchodní podmínky a zásady ochrany osobních údajů.

To je velmi důležitá informace, protože právě na těchto místech se nejčastěji dozvídáme, kde je sídlo společnosti, jaké jsou její kontaktní údaje a také to, kde je zapsaná v obchodním nebo v živnostenském rejstříku. Na základě těchto informací se tedy dokáží kupující ujistit, že dovedou prodejce v případě potíží dohledat a že podniká legálně.

Vzhledem k tomu, že žádnou z těchto informací dohledat nedokážeme, je zcela jasné, že provozovatel webu dohledán být nechce. A důvod, proč tomu tak je, velmi dobře chápeme, protože který podvodník by chtěl být brzy odhalen?

Dávejte tedy pozor a každou nabídku raději několikrát zkontrolujte.

Vyzkoušejte raději ověřené přípravky na diabetes

Lámete si hlavu nad tím, jak vybrat ten správný přípravek na snížení cukru? Podívejte se na naše srovnání těch nejlepších přípravků na diabetes! ✅ Ověřili jsme jejich kvalitu a porovnali výsledky jejich účinků. Zhodnocení těch nejlepších se dozvíte v našem srovnání.

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář