Diaben [recenze]: Pomůže jeho složení cukrovkářům?

publikováno , naposledy aktualizováno 21. 12. 2022

Udržet normální hladinu krevního cukru nemusí být pro diabetiky vůbec snadné, zvlášť, pokud se vše teprve učí. Vzhledem k tomu, že zvýšená hladina krevního cukru může vést z dlouhodobého hlediska k řadě problémů, podíváme se, zda vám pomůže doplněk stravy Diaben.

Cukrovka 2. typu se považuje za jednu z nejobvyklejších civilizačních chorob, se kterou se pojí dlouhodobě zvýšená hladina krevního cukru. Pokud se diabetes neléčí, může to mít pro nemocného vážné následky. Prakticky nikdo nechce mít problémy s nevy, nebo třeba amputovanou nohu.

Z toho důvodu je ve vašem nejlepším zájmu, abyste dostali krevní cukr pod kontrolu. Kromě cvičení a zdravé životosprávy můžete vyzkoušet i doplňky stravy na podporu normální hladiny krevního cukru, mezi které patří i Diaben.

Vyplatí se ho vyzkoušet?

Co je Diaben?

Diaben [recenze]: Pomůže jeho složení cukrovkářům?

Diaben je doplněk stravy od známého výrobce výživových doplňků Advance Nutraceutics. Stejně jako jiné doplňky stravy od Advance je i Diaben na přírodní bázi. V jeho složení objevíte látky, které přispívají k normální hladině krevního cukru.

Mezi jeho další benefity patří:

 • Kontrola tělesné hmotnosti
 • Možnost dlouhodobého užívání
 • To, že neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu (takže ho mohou užívat i lidé, kteří mají alergii/intoleranci)

Složení

Je pochopitelné, že s ohledem na výše uvedené informace vás bude zajímat jeho složení.

V každé kapsli objevíte:

 • Gurmar
 • Kyselinu alfa-lipoovou
 • Extrakt ze skořice

Jak nejspíš dobře víte, gurmar a skořice se používají na udržení normální hladiny krevního cukru. Gurmar dále ovlivňuje chuť k jídlu a může přispět ke kontrole tělesné hmotnosti.

Diaben [recenze]: Pomůže jeho složení cukrovkářům?

Dávkování

Ve srovnání s mnoha jinými přípravky se užívá pouze 1 kapsle denně. Výrobce udává, že nejlepší načasování užití je ráno, kdy by se měl doplněk stravy Diaben užít společně s jídlem.

Cena a dostupnost

Doplněk stravy Advance Diaben je cenově velmi dostupný. Seženete ho jak na oficiálním e-shopu, tak v dobrých lékárnách. Obsahuje 60 kapslí, takže při doporučeném dávkování by vám měl vystačit na 2 měsíce. Cena se pohybuje kolem 470,-, někdy ale můžete narazit na speciální akci, kdy balení koupíte už za 329,-.

Zkušenosti uživatelů

Diaben [recenze]: Pomůže jeho složení cukrovkářům?

Lidé, kteří neužívají léky na snížení krevního cukru od lékaře, a kteří se snaží dostat svou nemoc pod kontrolu prostřednictvím zdravého životního stylu, si doplněk stravy Diaben obvykle velmi pochvalují. O tom ostatně svědčí i pozitivní recenze na srovnávačích zboží.

Uživatelé, kteří se rozhodli dát tomuto doplňku stravy šanci, nejčastěji zmiňují, že:

 • Ho kupují opakovaně
 • Jsou spokojení
 • Jim pomáhá s udržováním normální hladiny krevního cukru
 • Se dá použít i při lehce zvýšené hladině krevního cukru
 • Jim vyhovuje dávkování
 • Se jim líbí přírodní složení
 • Se jim zlepšily hodnoty při kontrolních odběrech
 • Vnímají, že je hladina cukru v krvi o něco stabilnější a bez větších výkyvů

Jak vidíte, mnozí lidé mají s dlouhodobým užíváním doplňku stravy Diaben opravdu dobrou zkušenost. Mnozí dokonce po změně životního stylu a po zahájení užívání tohoto přípravku měli při kontrolních odběrech sníženou hladinu krevního cukru, takže si nemají na co stěžovat.

Jediná skupina lidí, která by se měla nejprve poradit, je ta, která již užívá léky na cukrovku od lékaře, protože při takové kombinaci by nemusela být hladina krevního cukru stabilní. Jinak jde ale o přípravek, po kterém mohou sáhnout i lidé, kteří mají zvýšenou hladinu krevního cukru, ale zatím jim ještě nebyla diagnostikována cukrovka. (Takovému stavu se obvykle říká prediabetes.)

 

 

Také máte s doplňkem stravy Diaben pozitivní zkušenost?

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář