Účinná podpora erekce? Vyzkoušejte naše tipy

publikováno , naposledy aktualizováno 30. 6. 2021

Jedním z velice účinných způsobů, jak podpořit erekci je pravidelně užívat přírodní doplňky stravy, které mají prokazatelné účinky. Seženete je v každé kamenné či internetové lékárně i bez lékařského předpisu. Přírodní látky jsou prověřené časem a na podporu erekce je užívali již naši předci. Pomohou vylepšit vaši erekci.

Příčiny problémů s erekcí

Problémy s erekcí se vyskytují nejen u starších mužů, kde jsou hlavním důvodem špatné stravovací návyky a nízká hladina testosteronu, ale i u mladších mužů, kde jde často o psychické problémy a nízké sebevědomí.

Co na zlepšení erekce?

Aminokyseliny

Aminokyseliny jsou obsaženy v tabletkách na podporu erekce a extraktech z podpůrných látek. Aminokyseliny lze užívat i v koncentrované podobě ve formě doplňků stravy.

L-Arginin

Zlepšuje průtok krve, pomáhá vylučování růstového hormonu u mužů a podporuje chuť na sex. Zlepšuje prokrvení i erekci a zvyšuje početnost spermií. L-Arginin také snižuje riziko kardiovaskulárních chorob.

L-Citrulin

Zlepšuje prokrvení penisu, podporuje vitalitu a energii. Díky podpoře krevní oběhu v měkkých tkáních zlepšuje ztopoření, růst svalstva, funkci nervové soustavy a umocňuje funkci L-Citrulinu.

L-Lysin

Je účinný při podpoře imunity a erekce. Zlepšuje prokrvení pohlavní soustavy a podporuje ztopoření. Je důležitý i pro pohybovou soustavu, podporuje tvorbu svalových proteinů a je zásadní pro vstřebávání vápníku.

Účinná podpora erekce? Vyzkoušejte naše tipy

Tablety na podporu erekce

Muži, kteří testovali desítky doplňků pro podporu erekce, kterých je na trhu mnohem více, se shodují na těchto produktech s nejlepšími účinky.

 • PREDATORUS
 • Proerecta SHOT
 • Vimax
 • Proerecta Klasik
 • Zerex Klasik
 • Clerex
 • Clavin Original
 • ARGINMAX FORTE
 • EJOY
 • Maxatin
 • Amante Original

Gel na podporu erekce

 • zahřívání a zvyšování citlivosti penisu
 • ochlazování a snižování citlivosti penisu

Zahřátý a vysoce citlivý penis rychleji dosáhne vyvrcholení a ejakulace, proto se doba soulože a celková výdrž může i zkrátit. Gely s chladivým účinkem působí jako lokální anestetika a způsobit znecitlivění. Kvůli tomu erekce často opadne.

Účinná podpora erekce? Vyzkoušejte naše tipy

Přírodní podpora erekce

Některé potraviny mají prokazatelný vliv na snadnější průtok krve a produkci oxidu dusnatého, cože je pro přírodní podporu erekce zásadní. Potraviny sice zlepšují průtok krve, rozšiřují cévy a zlepšují produkci oxidu dusnatého, musíte ale zvýšit i hladinu testosteronu, jinak se snižuje vaše libido.

Nepražené kakao RAW

Běžné výrobky z kakaa a čokolády jsou vyráběny při vysokých teplotách, kdy se antioxidanty a látky podporující tvorbu oxidu dusnatého z kakaa vytrácejí. RAW syrové a nepražené kakao patří mezi nejzdravější potraviny. Snižuje systolický tlak, rozšiřuje cévy a umožní lepší průtok krve pro kvalitní erekci. Netepelně upravené kakao obsahuje flavonoidy blahodárně působící na endotely, regenerují a zpevňují cévy. Kakao zvyšuje i produkci oxidu dusnatého.

Granátové jablko

Nejlepší ovoce na podporu erekce. To opět potvrzuje několik studií prokazujících výjimečný efekt granátového jablka na kardiovaskulární zdraví i na podporu erekce. Toto ovoce razantně zvyšuje hladinu oxidu dusnatého a přitom jej chrání proti volným radikálům a oxidací. Má pozitivní vliv na krevní tlak. Snižuje i plak v arteriálních stěnách. Má vliv na kvalitu endotelu a tím i zlepšení průtoku krve.

Špenát

Tato zelenina je bohatá na přírodní nitráty neboli dusičnany. Tato látka se při kontaktu se střevní mikroflórou mění na oxid dusnatý, který je potřebný pro kvalitní erekci. Špenát je bohatý na látku ecdysterone, která je účinnější než anabolické steroidy. Špenát obsahuje vitamíny a minerály potřebné pro tvorbu oxidu dusnatého a podporu testosteronu. Zvýší se hladina testosteronu a zlepší erekce. Vhodná je i rukola.

Česnek

Jedna z nejlepších potravin pro muže. Má pozitivní vliv na tvorbu testosteronu i na podporu erekce. Potvrzuje to velká spousta studií. Česnek snižuje krevní tlak a zvyšuje průtok krve. Český česnek navíc patří k nejlepším na světě. Takže při dalším nákupu se ujistěte, že byl vypěstovaný u nás.

Vlašské ořechy

Všechny ořechy pomohou zlepšit kvalitu erekce, nejlepší jsou vlašské ořechy. Jsou bohaté na L-arginin – aminokyselinu přeměňující se v těle na oxid dusnatý.

Umí snížit krevní tlak. Velmi bohaté na L-Arginin jsou i lískové ořechy a mandle.

Šťáva z červené řepy

Šťáva z červené řepy obsahuje mnoho nitrátů, pomáhá zvyšovat oxid dusnatý v těle, snížit hladinu estrogenu a podpořit tvorbu testosteronu. Snižuje hladinu krevního tlaku a zvýšit hladinu Cgmp – cyklický guanosinmonofosfát uvolňující cévy. Ten je důležitý pro dosažení kvalitní erekce.

Účinná podpora erekce? Vyzkoušejte naše tipy

Bylinky na podporu erekce

Na podporu erekce je velice účinný kotvičník, šafrán, ginkgo, ženšen nebo rozchodnice. Nejčastěji jsou užívány ve formě čajů nebo extraktů, ale nacházejí se i v tabletkách, které dostanete v lékárně bez předpisu. Mají prokazatelné účinky.

Kotvičník zemní

Používá se na podporu tvorby testosteronu. Díky němu je podpořena mužnost, chuť na sex i hormonální aktivita. Ovlivňuje i tvorbu spermií a zároveň působí proti zvětšení prostaty. Kotvičník navíc zlepšuje psychický i fyzický výkon.

Šafrán

Dokáže zlepšit tvrdost erekce a prodlouží ji. Zlepší váš sexuální apetit. Šafrán je prospěšný i pro udržení pozitivní nálady a psychického zdraví. Lépe se vyrovnáte se stresem.

Ženšen

Považuje se za univerzální prostředek podpory duševního i fyzického zdraví, zlepšuje erekci a plodnost. Umožňuje lepší prokrvení periferních cév, díky čemuž dosáhnete rychleji ztopoření a podpoří libido.

Účinná podpora erekce? Vyzkoušejte naše tipy

Přípravky na zlepšení erekce

Minerály

Další skupinu přírodních podpůrných prostředků erekce tvoří minerály obsažené v potravinách i v koncentrované ve formě olejů, kapek nebo koncentrovaných tablet.

 • Zinek
 • Hořčík
 • Selen

Vitamíny

Některé vitamíny podporují správnou erekci. Nejčastěji je najdeme v potravinách, ale i v koncentrovaných tabletách. Obsahují je i léky na podporu erekce.

 • Vitamín B6
 • Vitamín B12
 • Vitamín D3
 • Vitamín E

Přírodní látky můžete použít, když se snažíte o potomka, potřebujete podpořit chuť na sex a zlepšit tvorbu i pohyblivost spermií. Účinek poznáte už během několika týdnů. Jednotlivé bylinky a doplňky mají vysoký účinek. Dodržujte zdravý životní styl.

Mezi nejúčinnější skupiny přírodních látek na podporu erekce patří právě byliny, aminokyseliny, minerály a vitamíny.

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář