Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

publikováno

Každá žena by chtěla být krásná a mladá navždy. U mužů věk a vrásky nevadí. O ženy nejpozději po čtyřicítce klesá zájem. Udržet si mladistvý vzhled je snem všech žen. Využijte triky, rady, kosmetické a léčebné procedury, které podpoří přirozenou krásu a díky tomu se můžeme cítit a vypadat skvěle.

Jak si udržet mladistvý vzhled

Věk sice nezměníme, ale můžeme výrazně ovlivnit to, na kolik vypadáme. Nezapomeňte, že krása vyzařuje zevnitř. Musíte být spokojené a šťastné. Když budete sršet energií, budete vypadat o dvacet let mladší. Poradíme vám ty nejlepší tipy a triky, jak stárnutí zpomalit, mít svěží pleť, krásné vlasy a pružné tělo co nejdéle.

Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

5 nejlepších tipů

Pečujte o svou pleť. Starost o pleť je základ, který vám zaručí, že budete zářit a působit mnohem mladší. Vaše pleť musí být dostatečně hydratovaná a vyživená. Použijte krémy na vrásky i kosmetická ošetření, která pleť vyhlazují.

1.    Čistěte si pleť, použijte vhodnou kosmetiku a krém na vrásky

Každý den si pečlivě odličte, umyjte a vyčistěte pleť a pak ji znovu hydratujte. Jednou týdně použijte peeling na obličej a odstraňte odumřelé buňky. Nezapomeňte na výživná séra a krém na vrásky. Vyzkoušejte peptidy, tělu vlastní bílkoviny, které buňky povzbudí znovu zahájit regenerační proces. U používání přípravků s retinolem musíte aplikovat vyšší ochranné faktory, protože vitamin A pleť oslabuje, zatímco peptidy pokožku posilují a vyživují. Co třeba krém s kaviárem?

Používejte krémy s UV faktorem celý rok a chraňte pleť před sluncem u moře, na horách i celoročně ve městě. Podle posledních studií má škodlivé UV záření u žen od 30 do 40 let na svědomí téměř všechny viditelné známky jejich stárnutí. Dopřejte si také občas liftingovou či hydratační obličejovou masáž. Pleť se prokrví, vypne, zjemní, projasní a získá jiskru. Navíc začne automaticky regenerovat. Vytvarujte si obličej pomocí obličejové jógy před zrcadlem a praktikujte je každý den alespoň dvakrát. Za pár dní se vám zpevní a rozzáří pleť a uberete si několik let.

Pečlivě si dělejte peeling celého těla a promažte pokožku třeba olivovým nebo kokosovým olejem. Dejte si také pozor na ruce. Ruce prozradí věk, proto je pečlivě mažte krémem a chraňte proti UV záření. Na již vzniklé skvrny si vezměte na pomoc depigmentační přípravek. Pokud vás opravdu trápí svraštělá kůže, zkuste výplně vlastním tukem, které běžně provádí celá řada dermato-kosmetických klinik.

Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

2.    Vsaďte na důmyslné nahé líčení

Zapomeňte na nánosy make-upu a zkuste nahé líčení. Sjednoťte tón pleti lehkým a kvalitním make-upem. Zahoďte suchý a pudrový make-up, který vám vytvoří svraštělou kůži. Nedostatky skryjte korektorem. Rozetřete ho na vnitřních a vnějších okrajích koutků očí, na okraji nosních dírek a nad koutky úst. Vaše tvář se začne usmívat. Jemně rozzařte svou pleť rozjasňovačem na lícních kostech.

Z úzkých rtů si zkuste vytvořit smyslné rty se svou oblíbenou rtěnkou. Lesk pak nanesete jen do středu vašeho spodního rtu pro dokonalý odlesk a plné rty. Na oční víčka naneste dole podél řas světlejší odstín stínů a na horní víčko tmavší odstín barev. Zvětšíte si tak oči.

Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

3.    Starejte se pečlivě o své vlasy

Vlasy jsou stejně tak důležité jako naše pleť. Starost o vlasy začíná výběrem kvalitního a správného šamponu a končí šetrným každodenním česáním. Zkuste zjistit, jaká barva a střih vám bude slušet. Vždy je lepší umírněnost a elegance před přehnanými barvami a extravagancí. Čím je žena starší, tím více jí sluší alespoň o tón světlejší barva, než je její přirozená. Objem vlasů vám dodá na kráse. Díky foukání a žehlení vaše vlasy trpí. Nádherný objem získáte s přípravky, které dokážou ochránit vlasy při foukání. Pokud nemusíte, tak je nežehlete a nechte přirozené vlny.

Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

4.    Zdravý životní tyl a strava

Žijte a jezte zdravě. Dopřejte si čerstvé a kvalitní potraviny, neodbývejte se polotovary a fastfoodem. Nezapomínejte na důležitost svého zdraví. Neodkládejte svůj život ani potíže na potom, poslouchejte své tělo a dejte mu náležitou stravu i péči. Vsaďte na pestrou, nutričně bohatou, nízkokalorickou a pravidelnou stravu v menších porcích. Omezte kouření, alkohol, nezdravé tuky, uzeniny a sladkosti. Žijte aktivně a nakrmte i svou mysl. Spokojená žena je dvojnásobně krásná.

Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

5.    Nezapomeňte na sport a pohyb

Vylepšete si postavu, jak jen to jde. Pravidelně se věnujte pohybu na čerstvém vzduchu, sportu a cvičení. Své aktivity si naplánujte minimálně 3x týdně. Na procházku vyrazte každý den, alespoň cestou do práce a z práce. Zpevněné tělo vypadá mnohem lépe. Štíhlé ženy vypadají mladší, pokud zrovna nejsou kost a kůže. Nadváha a obezita vám rozhodně roky přidá. S postupujícím věkem začne více fungovat gravitace, poklesnou určité partie těla a je třeba s tím začít pracovat.

Zkuste elastické oděvy, džíny s lycrou, které vám skvěle padnou a zároveň budou lichotit vaší postavě. Krásné poprsí vám vytvoří nová a nevytahaná skvěle padnoucí podprsenka. Dokonalá podprsenka dokáže z povislých prsou vytvořit téměř perfektní ňadra mladé panny. Prádlo je základem outfitu plného elegance. K mladistvému vzhledu patří zásada, kdy kombinujete zdánlivě nekombinovatelné. Třeba šaty, plátěné tenisky a koženou bundičku. Žádné mini a přehnané výstřihy.

Tipy pro mladistvý vzhled, které fungují!

Závěr

Rozmazlujte se kdykoliv to jde. Nemyslíme tím zákusky v cukrárně, ale wellness, masáž, saunu, bazén, vířivku a relaxaci. Vyzkoušejte kosmetickou akupunkturu, která umí vyhladit vrásky pomocí alternativní medicíny, odstraňte stres a zmírněte příznaky stárnutí přirozenou cestou. Kvalitně spěte a usínejte nejlépe 2 až 3 hodiny před půlnocí. Čas prospaný do dvanácti hodin v noci je prokazatelně nejprospěšnější pro krásu a zdraví. Ložnice musí být vyvětraná a čistá, nejlépe směrem na východ a s postelí s hlavou na sever. Podél osy sever-jih se šíří magnetické silové pole, které má příznivý vliv na naše tělo.

 

Redakce magazínu

MUDr. Zdeňka Fantová
Studovala jsem 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a promovala v roce 1991. Praxi jsem získala v oboru všeobecné praktické lékařství. Přípravu jsem absolvovala ve Fakultní nemocnici v Olomouci, v ambulanci primární péče a v ambulancích a lůžkových odděleních specialistů. Atestační zkoušku ze všeobecného praktického lékařství jsem složila v roce 1995. Poté jsem pracovala jako praktický lékař v ordinacích obvodních lékařů jako zaměstnanec. Od 1. března 1998 provozuji soukromou praxi. Zde na Hlidejsizdravi.cz působím v roli garanta obsahu a všechny články prochází mou odbornou kontrolou.

Napsat komentář